Przejdź do treści


  Multimedialne „Sztandary” na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki.

  01 czerwca 2012
  Sztandary” to druga odsłona cyklicznej wystawy rozwojowej studentów i doktorantów Pracowni Alternatywne Obrazowanie warszawskiej ASP pod kierunkiem profesora Włodzimierza Szymańskiego, tym razem przy współpracy z Płocką Galerią Sztuki. Pierwszą odsłoną był „Sen Pszczoły”, pokazywany podczas niedawnej Nocy Muzeów na warszawskiej Pradze przy ul. Inżynierskiej 3.

  Wystawę będzie można oglądać już podczas Jarmarku Tumskiego, a uroczysty finisaż z udziałem kuratora i autorów sztandarów zaplanowano na Noc w Galerii, czyli 2 czerwca o godz. 20.00.

  Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia” – te słowa towarzyszą twórczym ideom artystów skupionych wokół prof. Szymańskiego. I właśnie „Sztandary” są pretekstem do przesłania indywidualnego przekazu twórców biorących udział w wystawie, stworzenia swoistego autoportretu. Na około 40 sztandarach o powierzchni 3,5x1 metr każdy (pojawią się między innymi na budynku - siedzibie Galerii), artyści spróbują określić własną osobowość, percepcję i wizualność. Formy przekazu przybierają różną postać: abstrakcyjną, form nadrealnych, kolaży fotograficznych, przewrotnych obiektów i filmów. Te środki artystycznego wyrazu są alternatywą dla klasycznego sztandaru – manifestem „ja” artysty, jego znakiem rozpoznawczym. Wystawa będzie mieć kolejne odsłony i „Sztandary” pojawią się w innych miastach. Jednak kurator wystawy nie chce na razie zdradzić ich nazw.

  Sobotniemu finisażowi będzie towarzyszył pokaz multimedialny i koncert, które odbędą się na dziedzińcu przed Galerią.

  2 czerwca zapraszamy jeszcze o godz. 12.00 na spotkanie i warsztaty plastyczne z Dorotą Szelągowską-Goleniewską, zwiedzanie jej autorskiej wystawy, oraz o godz. 18.30 na wykład dr Iwony Stachowskiej „Miasto w sztuce. Sztuka w mieście“.

   

  Lista osób biorących udział w Nocy w Galerii:

  1. Ewa Iwaniuk
  2. Ilona Piwońska
  3. Julia Andrzejewska
  4. Julia Karłowska
  5. Julia Krywycz
  6. Magdalena Grundwald
  7. Marek Buczyński
  8. Monika Wozniak
  9. Paulina Goźlińska
  10. Paulina Weber
  11. Wladzimir Pazniak
  12. Barbara Dębiec
  13. Magdalena Mazurczak
  14. Katka Blajchert

  15. Ewelina Czarniecka

  16. Paulina Penc

  17. Magda Łupińska

  18. Ewa Szyman

  19. Monika Skierś

  20. Julia Karłowska

  21. Kasia Stanny

  22. Diana Kralkowska

  23. Anna Jędrzejec

  24. Iza March

  25. Piotr Kopik

  26. Eliza Proszczuk


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze