Przejdź do treści


  Ferie z Płocką Galerią Sztuki - online

  30 grudnia 2020
  Na tegoroczne ferie zimowe Płocka Galeria Sztuki przygotowała wyjątkową ofertę edukacyjną online, do skorzystania z której zapraszamy całe rodziny. Podczas zaplanowanych – warsztatów plastycznych, spacerów i wirtualnych spotkań ze sztuką, będzie można kreatywnie i ciekawie spędzić czas w ramach cyklu „W składzie ze sztuką” lub wspólnie odkrywać i eksperymentować podczas wirtualnych spotkań: „Artysta z wyobraźnią”, które poprowadzą płoccy twórcy, a punktem wyjścia do zaprezentowanych przez nich działań, oprócz tytułowej WYOBRAŹNI, staną się ich własne prace. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zachęcą małych i dużych do wspólnego spędzania czasu i twórczej zabawy. Zapraszamy!
  04.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
  „Konie w malarstwie” – pierwszy odcinek z cyklu „Artysta z wyobraźnią”, w którym artystka Maria Weigl-Wojnarowska zaprezentuje swoją twórczość oraz wybrane prace. Na przykładzie prezentowanych dzieł zostanie podjęty temat konia w malarstwie, a następnie w części warsztatowej uczestnicy dowiedzą się, jak narysować lub namalować zwierzęcą postać.
  Warsztaty dla uczestników w wieku 12-100 lat

  06.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Strona internetowa Galerii)
  „W składzie z Dwurnikiem” – propozycje plastyczne w oparciu o znajdujący się w zbiorach Galerii obraz „Kaźmierz” Edwarda Dwurnika, jednego z najbardziej znanych artystów polskiej sztuki współczesnej. W ramach cyklu „Pracownia” zapraszamy do wykonania prostych, manualnych prac plastycznych. W wykonaniu ich dodatkowo wykorzystamy zdolność kojarzenia i spostrzegawczość. Materiały z instrukcjami będą do pobrania na naszej stronie internetowej www.plockagaleria.pl w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne.
  Warsztaty dla uczestników w wieku 6-15 lat

  08.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
  „Sztuka zamknięta w mozaice” – kolejny odcinek z cyklu „Artysta z wyobraźnią”, w którym Magdalena Sikorska-Tokarska zaprezentuje swoją twórczość oraz przedstawi zasady tworzenia mozaiki. W czasie zajęć odbiorcy dowiedzą się między innymi: z jakich materiałów można ją wykonać.
  Warsztaty dla uczestników w wieku 12-100 lat

  11.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
  „W składzie ze sztuką – spacer z JSD” – pod tymi tajemniczymi literami kryją się nazwiska trzech artystów (Ludwik Jaksztas, Andrzej Sadowski, Janusz Dziurawiec), których prace portretujące fragmenty płockich ulic znajdują się w kolekcji PGS. Dzieła zaprezentowane na stronie facebookowej Galerii, staną się punktem wyjścia do twórczych działań. Zadaniem uczestników będzie ... spacer i następnie sfotografowanie miejsca przedstawionego na obrazie, po czym wysłanie go na adres: edukacja@plockagaleria.pl. Zdjęcia staną się częścią kolażu, który zostanie zaprezentowany na Facebooku i Instagramie Płockiej Galerii Sztuki.
  Warsztaty dla uczestników w wieku 10-100 lat

  13.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Strona internetowa Galerii)
  „W składzie ze Staniewskim” – inspiracją do warsztatowych działań będzie obraz „Martwa natura z pędzlami” Stanisława Staniewskiego. W ramach naszej „Pracowni”, uczestnicy zajęć będą kolorować, dorysowywać i doklejać poszczególne elementy tworząc wariacje martwej natury. Materiały z instrukcjami będą do pobrania na naszej stronie internetowej www.plockagaleria.pl w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne.
  Warsztaty dla uczestników w wieku 6-15 lat

  15.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Instagram Galerii)
  „W składzie ze sztuką – spacer z JSD” – prezentacja zdjęć oraz kolaż, podsumowujące fotograficzny spacer zainspirowany obrazami Jaksztasa, Sadowskiego i Dziurawca z kolekcji własnej PGS.

  17.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
  „Z kolekcji PGS” – spotkanie autorskie, podczas którego uczestnicy spotkania zapoznają się z wybranymi pracami oraz faktami z historii kolekcji PGS. Prowadzenie: Dorota Ożdżyńska.
  Spotkanie dla uczestników w wieku 12-100 lat

  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze