Przejdź do treści


  Galeria gościnnie

  01 kwietnia 2020
  Z powodu tymczasowego zawieszenia działalności Galerii w zakresie organizowania wystaw i innych wydarzeń kulturalnych Dział Edukacji PGS- u przygotował specjalny projekt artystyczno-edukacyjny "Galeria gościnnie", skierowany do dzieci i młodzieży przebywających w swoich domach. Ma on charakter wielowymiarowy – do oglądania, słuchania i samodzielnego wykonania. Wszystkie formy proponowane w ramach projektu „Galeria gościnnie” będą miały charakter cykliczny.

  Materiały edukacyjne, na których mogą pracować uczestnicy projektu, będą udostępnione na stronie internetowej Galerii (www.plockagaleria.pl) w zakładce Edukacja. Zostaną one przygotowane tak, aby można je było drukować lub edytować w programach graficznych na komputerze lub tablecie.Projekt zakłada też realizację celów poznawczych: kierunków, stylów, technik w sztuce oraz twórczości samych artystów a także dzieł sztuki pozostających w zbiorach PGS.Ponadto, zapewniamy dostęp online do aktualnie prezentowanej w Galerii ekspozycji. Otwieramy także dla uczestników projektu archiwum, przygotowując specjalnie dedykowane archiwalne nagrania.Każde wydarzenie z cyklu „Galeria gościnnie” będzie odpowiednio wcześniej zapowiedziane na naszej stronie internetowej (www.plockagaleria.pl) oraz na naszych serwisach społecznościowych: Facebook, Instagram. Mamy nadzieję, że przygotowane propozycje będą ciekawą formą spędzenia czasu i inspirującą podróżą w świat sztuki.

  „Grafoteka” - prezentuje prace w formie szablonów i kolorowanek do samodzielnego wykonania.  Każda praca zostanie dostosowana do linearnego układu, który będzie można wypełnić kolorem, fakturą lub gradacją. Można stworzyć własną artystyczną TEKĘ. Inspiracją i punktem wyjścia staną się m.in. wybrane dzieła sztuki z kolekcji własnej PGS.

  Najbliższe tematy:
  – Jan Tarasin, „Nieskończony rejestr I”,
  – Barbara Szubińska, „Azerbejdżan”,
  – Jan Kanty Pawluśkiewicz, „PeSci.Y”

  Poszczególne materiały będą do pobrania na naszej stronie internetowej w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne/ już od piątku 3 kwietnia.

  „Vide(o)art” - zapraszamy do obejrzenia on-line analogowych filmów z archiwum Płockiej Galerii Sztuki. Przypomnimy wernisaże, artystów, sztukę i inne wydarzenia, jakie miały miejsce w naszej Galerii w minionych latach. Premiera 15 kwietnia na naszym Facebooku.

  „Art-on-line” – to cykl spotkań z aktualnie prezentowaną w galerii wystawą dzieł Barbary Szubińskiej „Zapis współczesności. Świat na papierze” - wirtualne oglądanie ekspozycji jest już dostępne na naszym Facebooku; oprowadzanie z przewodnikiem, który przybliży sylwetkę artystki i konteksty prezentowanych na wystawie dzieł - zaplanowane jest na 7 kwietnia; cyfrowa wersja katalogu towarzyszącego wystawie dostępna będzie od 6 kwietnia.

  „Pracownia” - cykl zajęć promujących kreatywne spędzanie czasu. Będzie można ciąć, giąć, sklejać, składać i wyplatać.

  Najbliższe tematy:
  - Półdzikie zwierzęta Szubińskiej (kolaż)
  - bransoletka sympatii (wykonana techniką makramy)
  - Arcimboldo w kwiatach (kolorowanka)
  - Teraz moja bajka (stworzenie własnej historii w oparciu o ilustracje z komiksu)

  Materiały będą do pobrania na naszej stronie internetowej w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne/ od 7 kwietnia.

   


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze