Przejdź do treści


  NATURAlnie, że wakacje z PGS

  30 czerwca 2020
  Do skorzystania z letniej oferty Płocka Galeria Sztuki zaprasza całe rodziny. Podczas wakacyjnych zajęć będzie można kreatywnie spędzić czas, szukając inspiracji w sztuce i naturze. Lipcowe spotkania obejmą wystawy: estońskich artystów „Secret Lives”, Grzegorza Kozery „Widzenie powtórne” i plenerową ekspozycję na dziedzińcu Galerii „Tak było. Płock 1920”. Na warsztatach będzie można odkrywać zmiany zachodzące wokół nas, by łącząc naturę i sztukę wykorzystać nieszablonowe materiały (m.in. liście, kwiaty, gałęzie, trawy) w tworzeniu eko-dzieł: kolaży, płaskorzeźb, odlewów gipsowych, kwiatowych matryc drukarskich. Na zajęcia wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40. Osoba do kontaktu: Dorota Ożdżyńska. Ze względu na sytuację epidemiczną, Galeria działa również online – zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku i Instagramie.

  WARSZTATY RODZINNE 


  8 lipca, godz. 12:00 - Ilustracja liśćmi wyklejana

  Liście, listki, listeczki mają różne kształty: niektóre są smukłe, inne grube, gładkie lub postrzępione. Można z nich tworzyć niezwykłe kompozycje o baśniowym charakterze. Inspiracją do ich wykonania będzie wystawa estońskich ilustratorów „Secret Lives”, która gości w Płockiej Galerii Sztuki.

  15 lipca, godz. 12:00 - Tajemniczy ogród

  Lato to pora kwiecistych łąk i malowniczych ogrodów, które chciałoby się zachować na dłużej. Podpowiemy, jak utrwalić w plastelinie i gipsie kawałek lata na jesienne i zimowe wieczory.

  22 lipca, godz. 12:00 - Eko-grafika

  Czy wiecie, że kwiaty są świetnym materiałem drukarskim? Uczestnicy warsztatów podejmą się wyzwania - stworzenia abstrakcyjnych grafik przy użyciu roślinnych fragmentów.

  29 lipca, godz. 12:00 - Łapacze sznurkiem przeplatane

  Nasze „łapacze” będą miały za zadanie zatrzymać fragment lata na dłużej. Będziemy wyplatać i przeplatać, wykorzystując kształty i materiały, podpowiedziane nam przez naturę.

  OPROWADZANIE Z PRZEWODNIKIEM

  2 lipca, godz. 16:30

  9 lipca, godz. 16:30

  30 lipca, godz. 16:30

  Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy sztuki estońskiej „Secret Lives” (główne sale wystawowe) i Grzegorza Kozery Widzenie powtórne (Galeria Kreski) z przewodnikiem, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania.

  INFORMACJE DODATKOWE DLA KORZYSTAJĄCYCH Z OFERTY LETNIEJ PGS

  - Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, liczba uczestników warsztatów jest ograniczona do 8 osób, a w przypadku oprowadzania z przewodnikiem do 10 (obwiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23).

  - Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat, za które odpowiada opiekun. Czas trwania zajęć – ok. 2 godziny.

  - Prosimy o zapoznanie się z nowym Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na internetowej stronie www.plockagaleria.pl.

  - Osoby biorące udział w warsztatach i działaniach edukacyjnych zobowiązują się do przestrzegania zasad określonych w Regulaminie i wypełnienia KARTY UCZESTNIKA, dostępnej na naszej stronie internetowej i w siedzibie Galerii.


  Copyright 2012 - Płocka Galeria Sztuki

  Wykonanie: Kamikaze